Nederlandse Grondwet:
Drs. L.J.J. (Lambert) van Nistelrooij

foto Drs. L.J.J. (Lambert) van Nistelrooijvergrootglas Lambert van Nistelrooij (1953) is sinds juli 2004 lid van het Europees Parlement. Hij maakt namens het CDA deel uit van de fractie van de Europese Volkspartij (EVP). De heer van Nistelrooij was eerder gemeenteraadslid in Nuland, en lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant. In het Europees Parlement houdt hij zich onder meer bezig met regionale ontwikkeling. De heer Van Nistelrooij heeft een grote reputatie opgebouwd als voorvechter van een sterke positie voor de regio's.

CDA
in de periode 2004-heden: lid Europees Parlement

1.

voornamen (roepnaam)

Lambertus Jacobus Jozef (Lambert)

2.

personalia

geboorteplaats en -datum
Nuland (N.Br.), 5 maart 1953

3.

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch AppŤl)

Fractie Europees Parlement
Fractie van de Europese Volkspartij (Christen-Democraten)

4.

hoofdfuncties en beroepen

  • leraar middelbaar onderwijs, van 1978 tot 1979 
  • lid gemeenteraad van Nuland 
  • ambtenaar Stadsgewest Tilburg, van 1979 tot 1982 
  • beleidsmedewerker welzijnsplanning, provincie Gelderland, van 1982 tot 1986 
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 1982 tot 1991 
  • hoofd dienst kadervorming en organisatieontwikkeling, NCB (Noordbrabantse Christelijke Boerenbond), van 1986 tot 1991 
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met volksgezondheid, welzijn en volkhuisvesting) van Noord-Brabant, van 1991 tot april 2003 
  • lid Europees Parlement, vanaf 20 juli 2004 

5.

partijpolitieke functies

vorige
  • vicefractievoorzitter CDA Provinciale Staten van Noord-Brabant 
  • voorzitter CDA bestuurdersvereniging Noord-Brabant 
  • vicevoorzitter en penningmeester, CDA-delegatie Europees Parlement 
  • lid Bureau (bestuur) EVP-fractie, Europees Parlement 

6.

Europese (parlements)commissies e.d.

  • lid commissie regionale ontwikkeling, vanaf juli 2004 
  • plaatsvervangend lid commissie industrie, onderzoek en energie, van juli 2004 tot juni 2014 
  • lid delegatie voor de betrekkingen met de landen van de Andes-gemeenschap, vanaf september 2004 
  • lid gemengde parlementaire commissie EU-RoemeniŽ, van september 2004 tot december 2006 
  • plaatsvervangend lid Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid, van maart 2007 tot juli 2009 
  • plaatsvervangend lid van de Delegatie voor de betrekkingen met Canada, van maart 2007 tot juli 2009 
  • lid tijdelijke commissie klimaatverandering, van 10 mei 2007 tot 4 februari 2009 
  • lid delegatie (sinds 2009 plaatsvervangend) in de Euro-Latijns-Amerikaanse Parlementaire Vergadering, vanaf mei 2007 
  • plaatsvervangend lid Delegatie in de Gemengde Parlementaire Commissie EU-Chili, van mei 2007 tot juli 2009 
  • lid delegatie voor de betrekkingen met de Zuid-Aziatische landen, van september 2009 tot juni 2014 
  • lid delegatie voor de betrekkingen met de Maghreblanden en de Unie van de Arabische Maghreb, van september 2009 tot juni 2014 
  • plaatsvervangend lid commissie interne markt en consumentenbescherming, vanaf juli 2014 
  • lid delegatie voor de betrekkingen met BraziliŽ, vanaf juli 2014 
  • lid delegatie voor de betrekkingen met Mercosur, vanaf juli 2014 
  • plaatsvervangend lid delegatie Euro-Latijns-Amerikaanse Parlementaire Vergadering, vanaf juli 2014 

7.

nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Raad van Toezicht Prisma (dienstverlening aan mensen met een handicap) te Waalwijk 
  • lid Raad van Toezicht Valkenhof, Centrum voor Verpleging en Verzorging Valkenswaard e.o. 
  • voorzitter Raad van Advies 'Smart Homes' (Kenniscentrum Domotica en slim wonen) te Eersel 
  • lid dagelijks bestuur Wereldforum voor Regio's: een VN-initiatief inzake klimaatverandering en regionale samenwerking 
  • voorzitter Knowledge4Innovation (K4I) 
  • gouvernor (dagelijks bestuur) European Internet Foundation (EIF) te Brussel 
  • lid dagelijks bestuur European Energy Forum (EEF) 
  • lid Raad van Advies Netcarity en Soprano (Europees Netwerk voor Zorg en Veiligheid voor Ouderen in hun Thuisomgeving) 

vorige
  • voorzitter Stichting Ontmoetingsruimte Ouderen, Nuland 
  • voorzitter Nederlands Epilepsiefonds 
  • voorzitter Raad van Advies Landelijke Stichting Landbouw & Zorg 
  • commissievoorzitter en vice-voorzitter, Vergadering van de Regio's van Europa, van 1992 tot 2003 
  • lid (als gedeputeerde) Comitť van de Regio's, van 1995 tot 2003 
  • lid (als gedeputeerde) Regionale Kamer van de Raad van Europa, van 1995 tot 2003 
  • voorzitter Association of European Border Regions, van 2004 tot 2008 
  • voorzitter 'Perspekt' (keurmerk voor de zorg) 
  • lid Raad van Advies Europese Regio's voor Research en Innovatie (ERRIN) 

8.

opleiding

voortgezet onderwijs
  • h.a.v.o. 

hoger beroepsonderwijs
  • Lerarenopleiding "Moller Instituut", tot 1976 

academische studie
  • sociale geografie, Katholieke Universiteit Nijmegen, tot 1979 (cum laude) 

9.

activiteiten

op het gebied van de EU
  • Ontving in 2011 en 2012 van het tijdschrift "The Parliament Magazine" de prijs voor beste europarlementariŽr op regionaal beleid 
  • Bracht in 2009 en 2010 als rapporteur verslagen uit over onderdelen van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling 
  • Bracht in 2011 als rapporteur een advies uit over het beleid aangaande actief ouder worden 
  • Onderhandelaar namens het Europees Parlement over de Europese fondsen voor regionale ontwikkeling en innovatie in de meerjarenbegroting voor 2014-2020 (met een totaal budget van enkele honderden miljarden) 

10.

wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd bij de Europese verkiezingen 2014 met voorkeurstemmen gekozen. Hij kreeg bijna 33.000 stemmen. 

woonplaats
Diessen (N.Br.)

e-mailadres
lambert.vannistelrooij@europarl.europa.eu

ridderorden
ridder in de orde van Oranje-Nassau

11.

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Interview door Bart Dirks, "'Boekhouddiscussie is grove fout', Nederland zal volgens europarlementariŽr Van Nistelrooij miljarden mislopen" in: De Volkskrant, 15 juni 2005

12.

familie/gezin

kinderen
4 kinderen

                                                                                                                                                                         

internet website
facebook
twitter
weblog
tel. +32 2 28 45434
fax +32 2 28 49434
 

Inhoud

  • Contact
  • Home