Drs. H.B.P.A. (Henk) Letschert

foto Drs. H.B.P.A. (Henk) Letschert
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Progressieve katholiek, die 32 jaar burgemeester was, laatstelijk van Tilburg. Bovendien twaalf jaar in de Eerste Kamer voor de KVP en het CDA woordvoerder binnenlandse zaken, verkeer en waterstaat en Europa. Aimabel en erudiet man, die doctoraal Nederlands had gedaan met geschiedenis en economie als bijvakken. Goed organisator die uitstekend met mensen kon omgaan.

KVP, CDA
in de periode 1968-1980: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrikus Bernardus Petrus Antonius (Henk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 10 januari 1924

overlijdensplaats en -datum
Tilburg, 19 juni 1996

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • burgemeester van Uithoorn, van 1 mei 1965 tot 16 april 1975
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 januari 1968 tot 16 september 1980
  • burgemeester van Tilburg, van 16 april 1975 tot 1 april 1988

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • voorzitter hoofdafdeling siergewassen, Landbouwschap
  • voorzitter Voorlopige Raad voor de Persoonsinformatievoorziening, omstreeks 1990 tot 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder justitie en Europese zaken van de KVP- en CDA-Eerste Kamerfracties. Hield zich verder onder meer bezig met binnenlandse zaken, verkeer en waterstaat en cultuur.

opvallend stemgedrag (0/10)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Moest in 1956 ontslag nemen als leraar, omdat dit onverenigbaar was met raadslidmaatschap
  • Aan zijn burgemeesterschap kwam een einde na een hersenbloeding en een hartoperatie
  • Een zoon van hem, W.A. Letschert, was burgemeester van Esch en van Geertruidenberg

verkiezingen
  • In 1963 kandidaat in en in 1969, 1971 en 1974 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.