Prof.Mr. C.A.J.M. (Tijn) Kortmann

foto Prof.Mr. C.A.J.M. (Tijn) Kortmann

Prof. Tijn Kortmann (1944-2016) was hoogleraar staats- en bestuursrecht en algemene staatsleer aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Eerder was hij hoogleraar in Amsterdam. In 2005 was hij voorzitter van de referendumcommissie bij het referendum over de Europese Grondwet. In 2009-2010 maakte hij deel uit van de Staatscommissie Grondwet.

in de periode 2009-2010: lid Staatscommissie Grondwet

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Constantinus Albertus Josephus Maria (Tijn)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groesbeek, 14 maart 1944

overlijdensplaats en -datum
Heilige Landstichting (gemeente Groesbeek), 24 januari 2016

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl) (sinds omstreeks 1989)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/3)

  • hoogleraar staats- en bestuursrecht en algemene staatsleer, Katholieke Universiteit Nijmegen (thans Radboud Universiteit Nijmegen), van 1 september 1981 tot 1 april 2009
  • hoogleraar Nederlands- en vergelijkend staatsrecht, Universiteit van Amsterdam, van 1 januari 1980 tot 1 september 1981

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid Staatscommissie Grondwet, van 9 juli 2009 tot november 2010
  • lid redactie van Rechtsgeleerd Magazijn "Themis"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Doceerde onder meer op de Nederlandse Antillen en Aruba, België, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, Rusland en de Verenigde Staten
  • Werd in mei 1990 door de vertrouwenscommissie uit de Limburgse Staten als eerste voorgedragen voor de functie van Commissaris van de Koningin. Zijn benoeming stuitte evenwel op verzet in het CDA. Omdat de PvdA bezwaar had tegen René van der Linden als Commissaris werd in juni 1990 gedeputeerde E.M. Mastenbroek benoemd.
  • Bracht in 1993 op verzoek van de regering advies uit over de wenselijkheid van een regeling voor tijdelijke vervanging van volksvertegenwoordigers vanwege zwangerschap

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.