G.A.Q. (Frits) Niessen

foto G.A.Q. (Frits) Niessen
bron: Foto Nico Naeff
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Uit Brabant afkomstige woordvoerder binnenlands bestuur, cultuur en onderwijs van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Was onderwijzer en leraar in noordwest-Brabant. Als redacteur verbonden aan diverse culturele tijdschriften en als bestuurder aan een toneelgezelschap. Geen spectaculair Kamerlid, maar als lobbyist bij burgemeestersbenoemingen wel invloedrijk. In de fractie werd zijn bezadigd oordeel over zaken bovendien op prijs gesteld. Kaartte in 1985 het niet verlenen van de P.C. Hooftprijs aan Brandt Cortius aan.

PvdA
in de periode 1977-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Godefridus Adrianus Quirinus (Frits)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Raamsdonk, 16 september 1936

overlijdensplaats en -datum
Raamsdonksveer (gem. Geertruidenberg), 23 oktober 2020

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), omstreeks 1962
  • PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • onderwijzer lagere jongensschool ("Theodorusschool" te Raamsdonkveer, van 8 december 1958 tot 1 september 1963
  • docent Nederlands, gecombineerde h.a.v.o.-top, Katholieke kweekschool (later Pedagogische Academie) "Majella" te Dongen, van 1 september 1963 tot 1980
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 oktober 1977 tot 6 januari 1978
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 augustus 1980 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/11)

  • lid bestuur Stichting Radio Nederland Wereldomroep, vanaf juli 2000
  • voorzitter beeldende kunstadviescommissie, gemeente Geertruidenberg, vanaf 2001

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 1986 samen met zijn fractiegenoot Martin Konings een initiatiefwetsvoorstel in waardoor het bevoegd gezag werd verplicht het ex-hoofd van een kleuterschool of lagere school te benoemen tot directeur van de basisschool. Het voorstel werd later ingetrokken. (19.530)
  • Interpelleerde op 26 september 1989 samen met Marten Beinema (CDA) staatssecretaris Van Voorst tot Voorst en minister Brinkman over de voorgenomen sluiting van het Instituut Nèerlandais te Parijs

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader overleed in mei 1939

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.