W.I.I. (Willibrord) van Beek

foto W.I.I. (Willibrord) van Beek
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Hoffelijke en bezadigde VVD-bestuurder en politicus. Na het voortijdige aftreden van Van Aartsen in maart-juni 2006 als 'tussenpaus' voorzitter van de VVD-Tweede Kamerfractie. Maakte in die functie de kwestie-Hirsi Ali mee. Hij was sinds mei 1998 lid van die Kamer en bleef dat tot september 2012. Was woordvoerder openbaar bestuur. Verder was hij ondervoorzitter van de Tweede Kamer, voorzitter van de vaste commissie voor Defensie en fractiesecretaris. Voor hij Kamerlid werd werkte hij bij Philips en was hij wethouder van Maarheeze en lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, onder meer belast met financiën en nutsbedrijven. In 2012-2013 was hij waarnemend burgemeester van Bernheze en sinds 2013 (eerst als waarnemer) is hij commissaris van de Koning in Utrecht.

VVD
in de periode 1998-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, Commissaris van de Koning

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Willibrordus Ildefonsus Ignatius (Willibrord)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 15 januari 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1973

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 20 september 2012
  • fractievoorzitter VVD Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 maart 2006 tot 29 juni 2006
  • waarnemend commissaris van de Koning in Utrecht, van 15 september 2013 tot 1 januari 2015
  • commissaris van de Koning in Utrecht, vanaf 1 januari 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/11)
  • lid Raad van Advies Slot Zuylen
  • lid Raad van Toezicht Stichting Defensiemusea

vorige (2/20)
  • vicevoorzitter EFRO-programma 'Kansen voor West'
  • lid interbestuurlijke taskforce 'Beter en Concreter'

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/7)
  • eerste ondervoorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 23 juni 2010 tot 20 september 2012
  • voorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 november 2010 tot 20 september 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde in 2002 namens zijn fractie het woord bij de algemene financiële beschouwingen

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2004 door de gemeenteraad van Breda als tweede op de voordracht voor het burgemeesterschap van die gemeente gezet

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.