J.M.G. (Annie) Schreijer-Pierik

foto J.M.G. (Annie) Schreijer-Pierik
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Annie Schreijer (1953) is sinds 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement voor het CDA. In 1998-2010 was zij Tweede Kamerlid. Zij werd steeds met voorkeurstemmen gekozen. Mevrouw Schreijer was meewerkend boerin in Hengevelde (Ov.) en was actief in de LTO en als raads- en Statenlid. In de Tweede Kamer was zij pleitbezorgster van de belangen van agrariërs, die kritisch stond tegenover beperkingen die aan de landbouw werden opgelegd. In het Europees Parlement is mevrouw Schreijer lid van de commissies milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid en van visserij.

CDA
in de periode 1998-heden: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Johanna Maria Gertruida (Annie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Diepenheim (Ov.), 17 februari 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1 januari 1980 (rechtstreeks lid)

fractie Europees Parlement
Fractie van de Europese Volkspartij (Christen-Democraten)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • lid gemeenteraad van Ambt-Delden, van 1991 tot 1995
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 18 april 1995 tot mei 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 17 juni 2010
  • lid Europees Parlement, vanaf 1 juli 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/13)
  • lid Raad van Commissarissen F.C. Twente'65
  • lid Maatschap Schreijer-Pierik, tot 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 25 september 2002 tot november 2006
  • voorzitter vaste commissie voor Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 april 2004 tot 4 november 2008

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
beschermvrouwe Rijssens Mannenkoor

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met landbouw en daarnaast met handhaving van milieuwetgeving en regionaal-economisch beleid (Oost-Nederland)

als Europarlementariër


op het gebied van de EU (2/5)
  • Rapporteur en schaduwrapporteur bij voorstellen op gericht op de uitvoerende kant van het Europese visserijbeleid
  • Werd in februari 2015 verkozen tot Secretaris-Generaal van de Europese intergroep Biodiversiteit, Jacht en Platteland

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.