Drs. F. (Farah) Karimi

foto Drs. F. (Farah) Karimi
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website groenlinks.nl / Gabriela Hengeveld
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Farah Karimi (1960) is sinds 13 juni 2023 lid van de gezamenlijke PvdA/GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer i. Zij was sinds 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-Eerste Kamerfractie. In 1998-2006 was zij Tweede Kamerlid. Mevrouw Karimi kwam als Iraanse vluchtelinge naar Nederland en was vier jaar coördinator van Aisa, een project voor de emancipatie en ondersteuning van zwarte, migranten- en vluchtelingenvrouwen. Nam als Tweede Kamerlid mede het initiatief voor het raadplegend referendum over de Europese Grondwet. Was na als Tweede Kamerlidmaatschap tien jaar directeur van Oxfam Novib. Als Eerste Kamerlid houdt mevrouw Karimi zich onder meer bezig met asielbeleid, buitenlandse zaken en Europese zaken.

GroenLinks, GL-PvdA
in de periode 1998-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Garros (Iran), 15 november 1960

2.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks, vanaf 1997

3.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 30 november 2006
  • algemeen directeur Oxfam Novib, van 1 februari 2008 tot 1 oktober 2018
  • eigenaar Farah Karimi Leadership & Ethics, vanaf 1 november 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • lid Parlementaire Assemblee OVSE, vanaf 12 november 2019
  • lid Raad van Toezicht Pax voor vrede, vanaf 25 mei 2020

vorige (2/12)
  • lid adviescommissie ASKV/Steunpunt Vluchtelingen (nog in 2005)
  • lid Raad van Toezicht "FMO - Dutch Development Bank", van 31 oktober 2018 tot 10 juni 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 18 juni 2019
  • leider Nederlandse delegatie naar OVSE Parlementaire Assemblee, vanaf oktober 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde op 19 februari 2004 minister Bot over onderzoek naar het werk van de Nederlandse inlichtingendiensten in verband met het besluit van de regering om steun te geven aan de Amerikaans-Britse oorlog tegen Irak (29.432)
  • Interpelleerde op 29 maart 2006 staatssecretaris Van der Knaap over misstanden bij de marine (30.300)

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Bracht in oktober 2001 een bezoek aan Pakistan om zich op de hoogte te stellen van de Afghaanse vluchtelingenproblematiek in dat land
  • In mei 2005 werd zij na een bezoek aan leden van de oppositie in Iran op het vliegveld van Teheran ondervraagd en werden gegevens uit haar agenda gekopieerd. Dit was voor minister Bot reden om te protesteren bij de Iraanse ambassadeur in Nederland.

uit de privésfeer (3/4)
  • Vluchtte in 1983 met haar echtgenoot en pas geboren zoontje via Irak naar Duitsland
  • Kwam in 1989 in Nederland
  • Heeft zowel de Nederlandse als Iraanse nationaliteit

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.