Dr. A. (Aart) Mosterd

foto Dr. A. (Aart) Mosterd
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Veluws Tweede Kamerlid van het CDA dat veelal op de achtergrond bleef, maar dat zich wel met belangrijke dossiers bezighield. Stapte als orthodox-protestant min of meer in de voetstappen van Van Leijenhorst. Was leraar scheikunde en wethouder van Putten. In de Tweede Kamer woordvoerder over het beroepsonderwijs, de AOW, de Nabestaandenwet, de Bijstandwet, zorg, ouderen en pensioenen. Verder was hij lid van de parlementaire enquêtecommissie Srebrenica, voorzitter van de commissie voor de Verzoekschriften en van de tijdelijke commissie Zorguitgaven. Stond bekend als een collegiaal, vriendelijk en hardwerkend lid.

CDA
in de periode 1999-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam (roepnaam)

Aart (Aart)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Putten, 2 april 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), van 1975 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid gemeenteraad van Putten, van 5 september 1978 tot 15 april 1998
  • wethouder (afwisselend ruimtelijke ordening, milieu, welzijn, sociale zaken, openbare werken, bouwzaken) van Putten, van juni 1980 tot 15 april 1998 (1986-1998 tevens loco-burgemeester)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 november 1998 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Maatschappij van Welstand te Amersfoort, vanaf 2008

vorige (2/13)
  • lid Commissie Doelmatigheid Hoger Onderwijs, vanaf 1 juli 2009
  • voorzitter toetsingscommissie participatiewet, van 2012 tot 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter Commissie voor de Verzoekschriften (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 17 december 2002 tot 30 november 2006
  • voorzitter Tijdelijke Commissie Onderzoek Zorguitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 26 juni 2003 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in 2001 woordvoerder van zijn fractie bij de behandeling van het rapport over de vuurwerkramp in Enschede
  • Was in 2005/2006 woordvoerder van zijn fractie bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet Maatschappelijke ondersteuning

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.