Drs. M. (Marius) Ernsting

foto Drs. M. (Marius) Ernsting
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Intelligente zoon van een gereformeerde tuinder, die aan de Vrije Universiteit politieke wetenschappen studeerde en eind jaren zestig gegrepen werd door het verzet tegen de autoritaire toestanden aan de universiteiten en één der leiders werd van de studentenvakbeweging. Zat voor de Kabouterpartij in de raad van Amsterdam en speelde in de jaren tachtig een vooraanstaande rol in de CPN. Was enkele jaren een welbespraakt en strijdbaar lid van de Tweede Kamer. Creatief en geestig man met veel gezag in de welzijnswereld.

CPN
in de periode 1983-1986: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

Voornaam (roepnaam)

Marius (Marius)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Beemster, 5 november 1947

Partij/stroming

partij(en)
  • Kabouterpartij, vanaf 1970
  • CPN (Communistische Partij van Nederland), vanaf 1976
  • GroenLinks

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 september 1983 tot 3 juni 1986
  • parttime verbonden aan de Vereniging Humanitas, van 1 juli 2006 tot 2008
  • adviseur Goede Doelen Loterijen, van 15 januari 2007 tot 1 januari 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/7)
  • vicevoorzitter Stichting '40-'45
  • voorzitter Vereniging Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk, van 1 juni 2006 tot 28 november 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich bezig met binnenlandse zaken, politie, onderwijs en wetenschappen, welzijn en cultuur
  • Interpelleerde op 20 september 1984 samen met Wallage (PvdA) minister Deetman over niet-benoeming van enkele kandidaten voor het buitenuniversitair lidmaatschap voor de Universiteitsraad in Leiden en de Hogeschoolraad in Delft

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad in 2006 op als bemiddelaar in een conflict tussen Eerste Kamerlid Sam Pormes en de overige fractieleden

verkiezingen
  • Was in 1989 nummer 8 op de GroenLinks-kandidatenlijst bij de Tweede Kamerverkiezingen en werd niet gekozen

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.