Dr. J.W. (Joke) Kersten

foto Dr. J.W. (Joke) Kersten
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Katholieke geografe, die na een loopbaan in het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs Tweede Kamerlid werd voor de PvdA. Woordvoerster ontwikkelingssamenwerking van haar fractie. Hield zich verder onder meer bezig met het natuurbeleid. Werd, nadat zij vier jaar Kamerlid was geweest, in 1995 de eerste socialistische burgemeester in Noord-Limburgse gemeenten en daarna burgemeester van Uden. Was als burgemeester een geliefde 'burgermoeder'. Sloot haar loopbaan af als waterschapsbestuurder.

PvdA
in de periode 1990-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Johanna Wilhelmina (Joke)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Dr. J.W. van Lin-Kersten

geboorteplaats en -datum
Beugen (gem. Boxmeer), 11 april 1944

overlijdensplaats en -datum
Grubbenvorst (gem. Horst aan de Maas), 6 augustus 2020

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/14)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 september 1990 tot 17 mei 1994
  • burgemeester van Grubbenvorst, van 16 mei 1995 tot 1 januari 2001 (gemeente opgeheven)
  • burgemeester van Broekhoven, van 16 mei 1995 tot 1 januari 2001 (gemeente opgeheven)
  • burgemeester van Uden, van 1 mei 2005 tot 1 april 2009
  • lid dagelijks bestuur Waterschap Peel en Maasvallei, van mei 2015 tot januari 2017
  • lid dagelijks bestuur Waterschap Limburg (belast met watersystemen en beekontwikkeling), van januari 2017 tot mei 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/20)

  • voorzitter NME-LvdO (Natuur- en Milieueducatie-Leren voor Duurzame Ontwikkeling), van 2010 tot september 2017
  • voorzitter DuurzaamheidDoor, van september 2017 tot augustus 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster ontwikkelingssamenwerking van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Hield zich verder bezig met natuurbeleid en midden- en kleinbedrijf (accountantswetgeving) en voerde het woord bij de behandeling van de goedkeuringswet Associatie-overeenkomst met Midden-Europese landen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Medeoprichtster VAC (Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw) te Nijmegen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.