Jhr. G.H. Alberda van Bloemersma

Met dank overgenomen van Parlement.com.

Groningse landjonker, die na de herwonnen zelfstandigheid bestuursfuncties vervulde. Maakte in 1815 namens Groningen deel uit van de commissie die onder leiding van Van Hogendorp een nieuwe Grondwet ontwierp na de vereniging met Zuid-Nederland. Was acht jaar Statenlid en twee jaar Tweede Kamerlid.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1829-1831: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 1 juli 1775, opmerking: vrij zeker

doopplaats en -datum
Groningen, 7 juli 1775

overlijdensplaats en -datum
Groningen, 27 september 1831

2.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • landeigenaar
  • inspecteur directe belastingen te Groningen
  • lid Grondwetscommissie, van 22 april 1815 tot 13 juli 1815
  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 1 juli 1821 tot 20 september 1829 (voor de Ridderschap)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 oktober 1829 tot 27 september 1831 (voor de provincie Groningen)

4.

Nevenfuncties

lid Ridderschap van Groningen, van 1814 tot 27 september 1831

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een dochter van hem was gehuwd met een zoon van E.W. Lewe van Nijenstein, lid Notabelenvergadering
  • Zijn vader was gedeputeerde ter Staten-Generaal, lid van de Raad van State en lid van Admiraliteit van Amsterdam

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 28 augustus 1814

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.