W. Six van Oterleek

in de periode 1805-1808: lid Staatsraad (1805-1806), lid Staatsraad (1806-1810)

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam

Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 19 december 1761

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 1 augustus 1811

3.

Partij/stroming

stroming(en)
orangist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Sint Petersburg, van 8 januari 1808 tot 1810
  • commissaris naar Frankrijk, van 15 augustus 1809 tot 6 november 1809

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Kapittel en Raad van Administratie van de Orde van de Unie, vanaf 14 februari 1807

afgeleide functies, presidia etc.
  • president sectie Koophandel en Koloniën (Staatsraad), van 8 juli 1806 tot 1 januari 1808
  • president sectie wetgeving en algemene zaken (Staatsraad)
 

6.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.