Drs. B.J. (Joost) Eerdmans

foto Drs. B.J. (Joost) Eerdmans
bron: Tweets @Eerdmans
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Joost Eerdmans (1971) is is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van JA21. Hij is fractievoorzitter. De heer Eerdmans was secretaris van burgemeester Opstelten van Rotterdam en kwam in 2002 voor de LPF in de Tweede Kamer. Voor de verkiezingen van 2006 stapte hij over naar Eén NL. Toen die partij geen zetel haalde, kwam er vrij onverwacht een einde aan zijn Kamerlidmaatschap. In 2009-2014 was hij wethouder van Capelle aan den IJssel en in 2014-2018 wethouder in Rotterdam namens Leefbaar Rotterdam, waarvan hij politieke leider is. In de aanloop naar de verkiezingen van 2021 werd hij adviseur van Thierry Baudet, maar in november 2020 kwam het tot een breuk met FVD.

LPF, groep-Eerdmans/Van Schijndel (ex-LPF, ex-VVD), JA21
in de periode 2002-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Bernard Johannes (Joost)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Harderwijk, 9 januari 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), tot maart 2002
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), van maart 2002 tot 24 augustus 2004
  • Eén NL, vanaf 23 augustus 2006
  • Leefbaar Capelle (lokale partij)
  • Leefbaar Rotterdam (lokale partij)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot 26 november 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), vanaf 18 december 2020

lid tussentijds gevormde fractie(s)
groep-Eerdmans/Van Schijndel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 25 september 2006 tot 30 november 2006

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/16)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 november 2006
  • fractievoorzitter Groep-Eerdmans/Van Schijndel, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 september 2006 tot 30 november 2006
  • wethouder (van veiligheid, buitenruimte, dierenwelzijn en bestuurlijke vernieuwing.) van Rotterdam, van 15 mei 2014 tot 5 juli 2018
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 29 maart 2018 tot 8 april 2021
  • fractievoorzitter JA21, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 18 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • adviseur (eerder voorzitter) FUTUR, landelijke vereniging van ambtenaren tot 35 jaar, vanaf 1998
  • voorzitter Burgercomité tegen Onrecht (behartiging van de belangen van slachtoffers en nabestaanden van misdrijven), vanaf 31 augustus 2009

vorige (2/8)
  • medewerker tv-programma "TROS RegelRecht", 2010
  • presentator programma's Uitgesproken WNL, WNL Avondspits en BNR Peptalk, van 5 januari 2011 tot 1 januari 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 maart 2003 tot 27 augustus 2003
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 mei 2002 tot 30 november 2006

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Stichting Aandacht doet Spreken (slachtoffers van geweld), omstreeks april 2006

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/8)
  • Diende in 2006 samen met Aleid Wolfsen (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over het verhogen van de maximale proeftijd voor misdrijven die de gezondheid of het welzijn van dieren benadelen en over het strafmaximum voor het doden van andermans dieren. De verdediging van het voorstel werd in 2006 overgenomen door de heer Waalkens (PvdA). (30.511)
  • Diende in 2006 een initiatiefwetsvoorstel in over invoering van minimumstraffen voor moord en doodslag (30.659)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


aangemelde gegevens

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Bracht in 2003 een zwartboek uit over het onderzoek naar de moord op Pim Fortuyn
  • Publiceerde in 2005 een handleiding voor het geval er een terroristische aanslag zou plaatsvinden
  • Werd op 20 september 2006 door de leiding van de LPF gevraagd zijn zetel op te geven, vanwege zijn Tweede-Kamerkandidatuur voor Eén NL. De Kamervoorzitter deelde mee dat hij zich per 25 september had aangesloten bij de Groep-Van Schijndel.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.