Drs. Th.J.A.M. (Tom) de Bruijn

foto Drs. Th.J.A.M. (Tom) de Bruijn
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Tom de Bruijn
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Tom de Bruijn (1948) was van 10 augustus 2021 tot 10 januari 2022 minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. In 2003-2011 was hij de Nederlandse permanent vertegenwoordiger bij de Europese Unie in Brussel. Eerder was hij onder meer directeur-generaal Europese samenwerking op het ministerie van Buitenlandse Zaken. De heer De Bruijn was van 25 juni 2014 tot 7 juni 2018 wethouder van 's-Gravenhage voor D66. In 2011-2014 had hij zitting in de Afdeling advisering van de Raad van State.

D66
in de periode 2003-2022: minister, staatsraad, permanent vertegenwoordiger bij de EU

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Thomas Justinus Arnout Marie (Tom)

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 8 oktober 1948

2.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (6/10)

  • Permanent Vertegenwoordiger bij de Europese Unie (rang: buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur) te Brussel, van 1 januari 2003 tot 1 juni 2011
  • staatsraad, Afdeling advisering (Raad van State), van 1 juni 2011 tot 26 juni 2014
  • waarnemend burgemeester van 's-Gravenhage, van 1 maart 2017 tot 17 maart 2017
  • wethouder (van financiën, verkeer en vervoer, milieu en stadsdelen Leidschenveen-Ypenburg) van 's-Gravenhage, van 26 juni 2014 tot 7 juni 2018
  • minister zonder portefeuille, minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, van 10 augustus 2021 tot 10 januari 2022
  • tijdelijk waarnemend minister van Buitenlandse Zaken, van 17 september 2021 tot 24 september 2021

takenpakket (bewindspersoon)
  • Was als minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking belast met 1. internationale handel, 2. ontwikkelingssamenwerking en 3. internationaal milieu- en klimaatbeleid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Raad van Advies Transparancy International Nederland, vanaf 1 juli 2022

vorige (2/19)
  • voorzitter Raad van Toezicht Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen "Clingendael", van 1 maart 2019 tot juli 2021
  • 'verkenner' collegevorming gemeente 's-Gravenhage, van 4 oktober 2019 tot december 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Speelde een belangrijke rol achter de schermen bij de totstandkoming van de Europese Unie-verdragen van Maastricht (1992) en Amsterdam (1997).
  • Verving in augustus 2021 op een diplomatieke top in Kiev over de annexatie van de Krim minister van Buitenlandse Zaken Sigrid Kaag

uit de privésfeer
  • Het voormalig PvdA-Tweede Kamerlid Angelien Eijsink is zijn partner

7.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
  • NRC Handelsblad, 22-01-2002
  • Europa van Morgen, januari 2002
  • Han Dirk Hekking en Martin Visser, "'Het klinkt misschien pathetisch, maar ik probeer een bijdrage te leveren aan een vreedzaam Europa'", Het Financieele Dagblad, 2 juli 2011
  • Roel Bekker, "Tom de Bruijn", in: "Marathonlopers rond het Binnenhof. Topambtenaren bij het rijk 1970-2010" (2012), 95
 

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 24 juli 2014.