Dr. M.M. (Madeleine) van Toorenburg

foto Dr. M.M. (Madeleine) van Toorenburg
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website CDA.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Madeleine van Toorenburg (1968) is sinds 13 juni 2023 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer i. Zij was gedurende veertien jaar Tweede Kamerlid voor het CDA, waarin het voorzitterschap van de parlementaire enquêtecommissie Fyra i het meest in het oog sprong. Hield zich verder vooral bezig met justitie en veiligheid, asielbeleid en terrorismebestrijding en was zij vicefractievoorzitter. Maakte ook deel uit van het Kamerpresidium. Voor zij Kamerlid werd, was zij werkzaam in het gevangeniswezen en locatiedirecteur van jeugdinrichting "De Leij" te Vught. Mevrouw Van Toorenburg was in 2021-2023 lid van Gedeputeerde Staten van Limburg. Sinds 2 februari 2024 is zij waarnemend burgemeester van Nuenen, Gerwen en Nederwetten.

CDA
in de periode 2007-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Madeleine Melisande (Madeleine)

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 10 mei 1968

2.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (7/8)

  • lid directie Penitentiaire Inrichting voor vrouwen "Ter Peel" te Evertsoord (Lb.), van 1999 tot 2001
  • lid directie Penitentiaire Inrichting te Dubrava (Kosovo), onder de vlag van UNMIK, van 2000 tot 2001
  • locatiedirecteur jeugdinrichting "De Leij" te Vught, van 2001 tot 1 maart 2007
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2007 tot 31 maart 2021
  • lid Gedeputeerde Staten van Limburg (belast met sociale agenda, handhaving en cultuur), van 2 juli 2021 tot 23 juni 2023
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 13 juni 2023
  • waarnemend burgemeester van Nuenen, Gerwen en Nederwetten, vanaf 2 februari 2024

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Nationaal Monument 'kamp Vught', vanaf januari 2014
  • boorzitter Raad van Toezicht GGZ Oost-Brabant, vanaf 2023

vorige (2/9)
  • lid Raad van Toezicht "Vivent" (zorgorganisatie regio 's-Hertogenbosch)
  • lid Raad van Toezicht "Reinier van Arkel Groep", psychische en psychiatrische hulpverlening

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/10)
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 21 januari 2021 tot 31 maart 2021
  • lid Parlementaire Assemblée van de Raad van Europa

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • lid comité van aanbeveling Open Joodse Huizen Noord-Brabant
  • ambassadeur Brabantse dag Heeze-Leende

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (3/8)
  • Diende in 2018 samen met Lodewijk Asscher (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over het strafbaar stellen van seksuele intimidatie (34.904)
  • Diende in 2018 samen met Attje Kuiken (PvdA), Foort van Oosten (VVD), Stieneke van der Graaf (CU) en Kees van der Staaij (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over een wettelijk bestuurlijk verbod op organisaties die een cultuur van wetteloosheid creëren, bevorderen of in stand houden (35.079)
  • Diende in 2019 samen met Danië Koerhuis (VVD) een initiatiefwetsvoorstel in over handhaving van het kraakverbod (verwijdering van personen en voorwerpen). Het wetsvoorstel ligt bij de Eerste Kamer. (35.296)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in mei 2012 kandidaat voor het lijsttrekkerschap van het CDA, maar kreeg hiervoor onvoldoende stemmen. Gekozen werd Sybrand van Haersma Buma.

uit de privésfeer
  • Woonde in onder meer in 's-Gravenzande, Maarn, Klimmen, Utrecht, Tilburg, Zwijndrecht en Rosmalen

9.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
Jelle Brandsma, "'Politiek kan je helemaal opvreten'", Trouw, 17 augustus 2019

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.