Prof.Dr. S.Ch. (Sophie) van Bijsterveld

foto Prof.Dr. S.Ch. (Sophie) van Bijsterveld
bron: Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Sophie van Bijsterveld (1960) was van 12 juni 2007 tot 11 juni 2019 Eerste Kamerlid voor het CDA. Zij is universitair hoofddocent Europees en Internationaal Publiekrecht in Tilburg en was onder meer lid van de Raad voor het Openbaar Bestuur. Sinds oktober 2010 is zij tevens bijzonder hoogleraar religie, rechtsstaat en samenleving aan de Universiteit van Tilburg. In de Eerste Kamer hield mevrouw Van Bijsterveld zich onder meer bezig met binnenlandse zaken en justitie.

CDA
in de periode 2007-2019: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Sophie Christine (Sophie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Baltimore (VS), 20 augustus 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf mei 1999

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • universitair hoofddocent Europees en Internationaal Publiekrecht, Universiteit van Tilburg, vanaf 1999
  • bijzonder hoogleraar religie, rechtsstaat en samenleving, Universiteit van Tilburg, vanaf oktober 2010 (vanwege de Stichting Religie in het publieke domein)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • voorzitter DSTS (Dominicaans Studiecentrum voor Theologie en Samenleving), vanaf 2016
  • bestuurslid Stichting Vrienden van het Katholieke Documentatie Centrum, vanaf 2016

vorige (2/16)
  • lid curriculumcommissie wetgevingsambtenaren, Academie voor Wetgeving, van september 2012 tot januari 2018
  • lid begeleidingscommissie Staatscommissie Parlementair Stelsel, van 2017 tot 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid parlementaire begeleidingscommissie Staatscommissie parlementair stelsel (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 7 november 2017 tot november 2018
  • waarnemend voorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 12 mei 2019 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar moeder was wethouder van Houten

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.