Frankrijk beperkt EU-overleg met Turkije
maandag 25 juni 2007
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie i gaat de komende maanden minder toetredingsonderwerpen bespreken met Turkije dan gepland. Frankrijk blokkeerde maandag een EU-voorstel om drie nieuwe onderwerpen te gaan bespreken. Het worden er nu twee, zo besloten de ambassadeurs van de 27 EU-landen in Brussel.
Frankrijk wil door de blokkade Turkije enigszins op afstand kunnen houden. Zo moet een partnerschap mogelijk blijven in plaats van een verdergaand EU-lidmaatschap.
Onderhandelaars mogen nu alleen bekijken of de Turkse regels voor statistieken en financiële controle voldoen aan de EU-eisen. Ze moeten het belangrijke onderwerp 'economisch en monetair beleid' voorlopig negeren. Turkije reageerde ongelukkig op het besluit.