Kosice gekozen tot culturele hoofdstad in 2013

dinsdag 9 september 2008

BRATISLAWA (ANP) - Een Europese jury heeft de stad Kosice uitgekozen tot een van de twee culturele Europese hoofdsteden in 2013. De stad in Slowakije won het van drie andere steden in het EU-land, meldde de Europese Commissie i dinsdag.

Kosice is de op één na grootste stad van Slowakije en staat bekend om zijn vele monumenten, waaronder een veertiende-eeuwse gotische kathedraal.

De andere Europese culturele hoofdstad voor 2013 komt uit Frankrijk. De jury gaat volgende week naar Parijs om een keuze te maken uit de geselecteerde steden.

De EU kiest elk jaar twee steden die een jaar lang uitbundig veel culturele evenementen mogen organiseren. Dit jaar zijn dat het Britse Liverpool en het Noorse Stavanger. Voor volgend jaar is de keuze gevallen op Linz (Oostenrijk) en Vilnius (Litouwen). In 2010 is het de beurt aan het Duitse Essen, het Hongaarse Pecs en het Turkse Istanbul. Voor 2011 is de keuze gevallen op Turku (Finland) en Tallin (Estland).