Hirsch Ballin wil meer politiesamenwerking in EU
TILBURG (ANP) - De samenwerking tussen politiediensten in landen van de Europese Unie i kan beter. Minister Ernst Hirsch Ballin i van Justitie vindt dat lidstaten vaker gemeenschappelijke onderzoeksteams moeten vormen om grensoverschrijdende criminaliteit te bestrijden.
Hij deed z'n oproep vrijdag in een toespraak op de Universiteit van Tilburg. De landen kunnen volgens Hirsch Ballin ook beter gebruik maken van de deskundigheid van de Europese politieorganisatie Europol i om een gezamenlijk team beter te informeren.
Ook pleitte hij ervoor te onderzoeken of de Europese justitiedienst Eurojust i een coördinerende en sturende rol kan krijgen bij de oprichting van gemeenschappelijke onderzoeksteams. Volgens de minister zijn deze teams een ,,belangrijk maar helaas vooralsnog onderschat middel'' bij de aanpak van internationale misdrijven. Eurojust zou er volgens hem voor kunnen zorgen dat dergelijke teams vaker worden ingezet.