Prof.Dr. C.F. (Caspar) van den Berg

foto Prof.Dr. C.F. (Caspar) van den Berg
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Caspar van den Berg (1980) is sinds 18 januari 2022 Eerste Kamerlid voor de VVD. Hij was visiting fellow aan Princeton University en universitair hoofddocent bij het Instituut Bestuurskunde van Universiteit Leiden. In 2017 werd hij hoogleraar bestuurskunde aan Rijksuniversiteit Groningen, Campus Fryslân. Als Eerste Kamerlid houdt de heer Van den Berg zich bezig met binnenlandse zaken, justitie en hoger onderwijs.

VVD
in de periode 2022-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Caspar Floris (Caspar)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Angerlo, 19 mei 1980

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • gasthoogleraar School of Governance and Innovation, Technische Universiteit van Tallinn, van november 2014 tot januari 2015
  • universitair hoofddocent bestuurskunde, Universiteit Leiden Campus Den Haag, van februari 2015 tot 1 november 2017
  • hoogleraar bestuurskunde: global & local governement, Universiteit Groningen, Campus Fryslân te Leeuwarden, vanaf 1 november 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 18 januari 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • voorzitter onderzoeksgroep Civil Service and Politics, International Institute of Administrative Sciences (IIAS), 2012
  • lid bestuur Hofvijverkring, vanaf 2014 (medeoprichter)

vorige (2/4)
  • lid Ralf Dahrendorf Taskforce on the Future of the European Union (European Liberal Forum), van 2014 tot 2016
  • lid Raad voor het Openbaar Bestuur, van 1 juli 2019 tot januari 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.