Versnelde grondsanering voor honderden vervuilde locaties

dinsdag 18 oktober 2011

DEN HAAG (PDC) - Staatssecretaris Atsma i van milieu heeft 414 verontreinigde plekken in Nederland aangewezen die met spoed moeten worden gesaneerd. Deze plekken zijn zo ernstig vervuild, dat ze een gevaar vormen voor bewoners of omwonenden.

Groningen telt 28 spoedlocaties en is daarmee de meest verontreinigde stad, Zuid-Holland is met 41 locaties de meest vervuilde provincie. De locaties moeten vóór 2015 zijn schoongemaakt. Atsma heeft laten weten dat de gemeenten en provincies zelf voor de kosten opdraaien.

De betreffende locaties zijn onder meer bedrijventerreinen en woonlocaties die vervuild zijn met bijvoorbeeld bestrijdingsmiddelen en zware metalen. Na de sanering van deze spoedlocaties staan er nog ruim 1300 andere plekken op stapel om onder handen te worden genomen.

Bron: Trouw