Dr. B.A.W. (Bart) Snels

foto Dr. B.A.W. (Bart) Snels
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Bart Snels (1966) was van 23 maart 2017 tot 27 oktober 2021 Tweede Kamerlid voor GroenLinks. Hij was politiek strategisch adviseur. Daarvoor was de heer Snels in verschillende posities werkzaam geweest bij GroenLinks. Zo was hij directeur van het Wetenschappelijk Bureau en hoofd voorlichting en strategie van de GroenLinks-Tweede Kamerfractie. De heer Snels was financieel woordvoerder (inclusief belastingen) van de GroenLinks-fractie. Verder hield hij zich met bezig met zaken betreffende het koningshuis.

GroenLinks
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Bartholomeus Adrianus Wilhelmus (Bart)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 6 januari 1966

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • senior redacteur televisieprogramma "Buitenhof" VPRO, van januari 2014 tot juni 2015
  • politiek adviseur en tekstschrijver van Jesse Klaver, Groenlinks-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van oktober 2015 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 27 oktober 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/6)
  • In 2020 werd door aanneming van een door hem ingediende motie besloten tot een parlementaire ondervraging over de kinderopvangtoeslagaffaire
  • Diende in 2020 een initiatiefwetsvoorstel (spoedwet) in om een conditionele eindafrekeningsverplichting in de dividendbelasting in te voeren (35.523)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.