Gaslek op boorplatform Total nog niet gedicht

woensdag 4 april 2012

DEN HAAG (PDC) - Het gaslek dat vorige week in het boorplatform in de Noordzee ontstond, is nog niet gedicht. Het Franse oliebedrijf Total wil deze week medewerkers naar het platform sturen om het lek te dichten met zware modder. Sinds vorige week lekt er dagelijks tweehonderdduizend kubieke meter gas uit het platform voor de Schotse kust. Als gevolg hiervan werden alle 238 medewerkers geëvacueerd.

Volgens Total-topman Patrick de la Chevardiere zijn de risico's voor het milieu relatief klein, omdat het gaat om gecondenseerd gas dat binnen enkele uren verdampt. Greenpeace maakte gisteren echter bekend dat er rondom het lekgeslagen platform een olieachtige substantie is aangetroffen. De organisatie neemt sinds maandag monsters rondom het platform van het water en de lucht.

Wegens gezondheidsvoorschriften moet het bedrijf eerst toestemming krijgen van de Britse autoriteiten, voordat het reparatieteam van Total aan boord kan gaan.

Bron: de Volkskrant, Metro