Zonne-energie nu goedkoper dan het net

vrijdag 18 mei 2012

DEN HAAG (PDC) - Voor het eerst is zonne-energie in Nederland goedkoper geworden dan reguliere energie. Deze week hebben de energiebedrijven de jaarlijkse energienota met 10 euro verhoogd, wat ertoe geleid heeft dat zonnepanelen op het eigen dak nu een goedkopere optie zijn geworden voor de consument. 'Mensen die nu voor zonne-energie kiezen hebben de komende jaren een gegarandeerd lage stroomprijs en weten zeker dat ze geen last hebben van de prijsstijgingen voor elektriciteit. Ze hebben de investering in zonnepanelen in tien jaar tijd terugverdiend, terwijl die zeker twintig jaar meegaan,' vertelt Edwin Koot van Solarplaza uit Rotterdam.

De Nederlandse trend is uniek in Europa. Terwijl in landen als Duitsland en Engeland de zonne-energiemarkt stokt, groeit deze in Nederland. Hier geldt een salderingsregeling, waarbij de stroommeter terugdraait als mensen zonne-energie opwekken op hun dak. Door de relatief hoge energieprijzen in vergelijking met andere landen is zonne-energie hier eerder rendabel. Ook wordt verwacht dat de zonnepanelen uit met name China komende jaren flink in prijs zullen dalen.

Directeur Marco van Veen van SolarNRG ziet dan ook dat de terugverdientijd van zonnepanelen steeds korter wordt. ,,Het afgelopen half jaar is daarin een doorbraak geweest. Afhankelijk van de installatie en het aantal panelen ligt de terugverdientijd nu tussen de zes en tien jaar," stelt hij.

Het wereldwijde platform voor kennis en evenementen op het gebied van zonne-energie houdt op 24 mei de conferentie 'The Solar Future NL '12' in de Lichtfabriek in Haarlem. Topsprekers zullen daar de nieuwste ontwikkelingen schetsen op het gebied van zonne-energie.

Bron: Solar Plaza