Drs. T. (Tunahan) Kuzu

foto Drs. T. (Tunahan) Kuzu
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Tunahan Kuzu (1981) is Tweede Kamerlid voor DENK. Tussen september 2012 tot november 2014 maakte hij deel uit van de PvdA-fractie, waarna hij samen met Selcuk Öztürk een fractie vormde. Zij richtten in 2015 de beweging DENK op, waarvan hij fractievoorzitter (tot 21 maart 2020) en in 2017 lijsttrekker was. De heer Kuzu is geboren in Istanbul en groeide op in Maassluis. Hij was zelfstandig adviseur publieke sector bij adviesbureau 'Beproefd Recept'. Hij was in 2008-2012 gemeenteraadslid in Rotterdam. Behalve fractievoorzitter is de heer Kuzu onder meer woordvoerder onderwijs, buitenlandse zaken, sociale zaken en volksgezondheid, welzijn en sport. In maart-juli 2018 was hij tevens raadslid in Rotterdam en liet hij zich al tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

PvdA, groep-Kuzu/Öztürk (ex-PvdA), DENK
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam (roepnaam)

Tunahan (Tunahan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Istanbul (Turkije), 5 juni 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot november 2014
  • DENK, vanaf 9 februari 2015

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie Groep-Kuzu/Öztürk, van 14 november 2014 tot 23 maart 2017

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/9)

  • zelfstandig adviseur publieke sector, "Beproefd Recept, onderzoek & advies", van januari 2011 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012
  • fractievoorzitter Groep-Kuzu/Öztürk, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 november 2014 tot 23 maart 2017
  • fractievoorzitter DENK Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 23 april 2018 (tijdelijk teruggetreden)
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 29 maart 2018 tot 6 juli 2018
  • fractievoorzitter DENK Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2 september 2018 tot 21 maart 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Advies Stichting Donavita, vanaf 1 oktober 2014

vorige
  • lid Raad van Bestuur Stichting Kraamzorg EBE, tot 1 juli 2012

afgeleide functies, presidia etc.
lid ondervragingscommissie naar ongewenste beïnvloeding van maatschappelijke en religieuze organisaties in Nederland (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 12 februari 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • In de Tweede Kamer hield hij zich als lid van de PvdA-fractie vooral bezig met beleid op het gebied van GGZ, maatschappelijke opvang, verslavingszorg, armoede en schuldhulpverlening
  • Diende in 2013 een initiatiefwetsvoorstel in over het waarborgen van de beschikbaardheid van geneesmiddelen tegen een redelijke prijs (maximumprijzen en aanscherping rekensystematiek). In 2015 werd Otwin van Dijk (PvdA) medeverdediger en eerste ondertekenaar van het voorstel. (33.703)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/6)
  • Richtte in februari 2015 samen met Selçuk Öztürk de politieke beweging DENK op
  • Kwam in 2016 tijdens de regeling van werkzaamheden in aanvaarding met Voorzitter Arib toen hij vroeg om vanwege het Suikerfeest geen stemmingen te houden. Hij kreeg daarvoor geen steun. De Voorzitter was ontstemd dat hij fragmenten van de bijdragen van andere leden in een debat een dag eerder over het zelfde onderwerp op YouTube had geplaatst. Zij noemde dat een Kamerlid onwaardig.
  • Legde in april 2018 het fractievoorzitterschap tijdelijk neer, om - naar werd gezegd - mee te helpen aan de lokale opbouw van de partij. In maart 2020 maakte de partij bekend dat een buitenechtelijke verhouding daarvoor de echte reden was geweest. Die verhouding paste volgens het partijbestuur niet bij de kernwaarden van DENK.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.