A. (Aukje) de Vries

foto A. (Aukje) de Vries
bron: rijksoverheid.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Aukje de Vries (1964) is sinds 10 januari 2022 staatssecretaris Toeslagen en Douane in het kabinet-Rutte IV. Van 8 november 2012 tot 10 januari 2022 was zij Tweede Kamerlid voor de VVD. Mevrouw De Vries was in 2011-2012 lid van Provinciale Staten van Fryslân (fractievoorzitter VVD) en daarvoor negen jaar gemeenteraadslid in Leeuwarden. Zij was voorts afdelingsmanager beleidsontwikkeling en projecten bij de gemeente Boarnsterhim. Mevrouw De Vries was financieel woordvoerder en later voor geneeskundige zorg, Zorgverzekeringswet, drugs, voedselkwaliteit en Koninkrijksrelaties. Daarnaast hield zij zich bezig met de Wadden en de (Groningse) gaswinning. Mevrouw De Vries was voorzitter van de vaste commissie voor Defensie.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam (roepnaam)

Aukje (Aukje)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 21 oktober 1964

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2000

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • afdelingsmanager beleidsontwikkeling en projecten, gemeente Boarnsterhim, van 2008 tot november 2012
  • lid Provinciale Staten van Fryslän, van 10 maart 2011 tot 20 december 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 2012 tot 10 januari 2022
  • staatssecretaris van Financiën (belast met toeslagen en douane), vanaf 10 januari 2022

takenpakket (bewindspersoon)
  • Is als staatssecretaris belast met 1. Toeslagen (AWIR en uitvoering van kinderopvangtoeslag, zorgtoeslag en huurtoeslag), 2. Herstel toeslagen, 3. Stelselherziening toeslagen, 4. Douane

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • lid Raad van Toezicht Debatcentrum "De Bres", van 2011 tot oktober 2015
  • voorzitter Partner Council Aletta Jacobs School of Public Health, van 1 december 2019 tot januari 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • rapporteur Digitale euro (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 juli 2020 tot 11 februari 2021
  • rapporteur EU farmaceutische strategie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 juni 2021 tot 10 januari 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Tot september 2018 hield zij zich bezig met de zorg (zorgverzekeringen, verpleegzorg, voedselkwaliteit, geneesmiddelenbeleid, medische biotechnologie en zorginspectie)
  • Nam in 2021 de verdediging van Hayke Veldman over van een initiatiefwetsvoorstel van GroenLinks en VVD over vergroting van de invloed van zorgverleners (35.660)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Zij legde de eed als staatssecretaris in het Fries af
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.