Spurt in elektrisch rijden

vrijdag 19 juli 2013

DEN HAAG (PDC) - Steeds meer Nederlanders rijden elektrisch. Sinds eind juni 2013 rijden er voor het eerst meer dan 10.000 elektrische voertuigen over de Nederlandse wegen. Begin 2012 waren dat er nog maar 1500.

Het merendeel hiervan zijn personenauto's. Ondanks de stijging, wil de overheid dat het aantal nog verder omhoog gaat. In 2025 moeten een miljoen Nederlanders in elektrische auto's rijden. Volgens het Elektronisch Vervoer Centrum zou de verkoop enorm kunnen stijgen als verkopers hun kennis bijspijkeren over bijvoorbeeld belastingregelingen, leasen en opladen.

Voor de elektrische auto's moeten wel meer oplaadpunten komen. Het streven is om de 200 snelladers die binnenkort vanuit Zwitserland worden geleverd, voor 2016 te plaatsen. Als dit klaar is, zal iedere Nederlander binnen een afstand van 50 kilometer van het dichtstbijzijnde oplaadpunt wonen.  

Bron: Trouw