Drs. S.M. (Simone) Roos

foto Drs. S.M. (Simone) Roos
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Simone Roos (1964) is sinds 11 juni 2018 Griffier van de Tweede Kamer. Eerder werkte zij bij de ministeries van Binnenlandse Zaken, van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, en bij de VNG. In 2005-2009 was zij plaatsvervangend secretaris-generaal van OCW, in 2009-2014 lid van de Raad voor de Rechtspraak en in 2014-2018 directeur-generaal Organisatie en Bedrijfsvoering Rijk op het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

in de periode 2018-heden: Griffier Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam (roepnaam)

(Simone)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
december 1964

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/9)

  • directeur-generaal Organisatie en Bedrijfsvoering Rijk, ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, van 1 september 2014 tot 11 juni 2018 (tevens locosecretaris-generaal)
  • Griffier Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2018 (beëdigd 7 juni 2018)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Cyber Security Raad

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.