P.J. (Peter) Valstar

foto P.J. (Peter) Valstar
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Peter Valstar (1985) was van 31 maart 2021 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Hij is een Westlander in hart en nieren. De heer Valstar werkte als woordvoerder bij het ministerie van Defensie i, en was eerder (interim) politiek adviseur van de minister-president i. De heer Valstar hield zich als Kamerlid bezig met defensiebeleid, tuinbouw en visserij. In 2023 was hij voorzitter van de vaste commissie voor Digitale Zaken.

VVD
in de periode 2021-2023: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Petrus Johannes (Peter)

geboorteplaats en -datum
's-Gravenzande, 27 maart 1985

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • communicatieadviseur VVD, van 15 oktober 2009 tot 16 december 2011
  • persvoorlichter VVD-Tweede Kamerfractie, van 15 januari 2012 tot 15 januari 2016
  • politiek adviseur van minister van Defensie Jeanine Hennis, van 15 januari 2016 tot oktober 2017
  • senior woordvoerder ministerie van Defensie, van oktober 2017 tot maart 2021
  • politiek adviseur (interim) van de minister-president, van augustus 2018 tot januari 2019
  • politiek adviseur (interim) van de minister-president, van maart 2020 tot augustus 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2021 tot 6 december 2023

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • lid steunfractie VVD gemeenteraad van Westland, van 19 februari 2019 tot 19 maart 2021

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 8 februari 2022 tot 14 september 2022
  • rapporteur Project vervanging onderzeeboten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2022 tot 6 december 2023 (samen met Chris Stoffer, SGP)
  • rapporteur Project Grensverleggende IT (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2022 tot 6 december 2023 (samen met Danai van Weerdenburg, PVV)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 november 2022 tot 6 december 2023
  • voorzitter vaste commissie voor Digitale Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 juni 2023 tot 6 december 2023

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • h.a.v.o., Interconfessionele Scholengemeenschap Westland te 's-Gravenzande

hoger beroepsonderwijs
  • Communicatie (bachelor), Hogeschool Inholland, van 2005 tot 2009

cursussen
  • topkadertraining Haya van Somerenstichting, van 2017 tot 2017

stages e.d.
  • beeldredacteur bij televisieprogramma "De Wereld Draait Door", van 15 januari 2008 tot 15 mei 2008

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2023 samen met Chris Stoffer (SGP), Derk Boswijk (CDA) en Laurent Dassen (Volt) een initiatiefwetsvoorstel in over meerjarig integraal beheer van de financiering en bekostiging van het defensiematerieelbegrotingsfonds (36.353)
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.