'Bestrijd milieuproblemen met kennis over gedrag'

donderdag 6 maart 2014

DEN HAAG (PDC) -  het kabinet op een effectieve wijze milieuproblemen bestrijden door het gedrag van mensen te analyseren. De Raad voor de leefomgeving en infrastructuur i (Rli) heeft 'De GedragsToets' ontwikkeld om daarbij te helpen. Door meer kennis over het gedrag van mensen wordt het volgens de raad gemakkelijker om in te schatten wat individueën beweegt om al dan niet milieubewust te handelen. De toets helpt beleidsbepalers om per geval geschikte instrumenten te kiezen zoals wetgeving of het stimuleren van eigen initiatief van burgers.

De Rli heeft het advies 'Doen en laten, effectiever milieubeleid door mensenkennis' overhandigd aan staatssecretaris Mansveld i van Infrastructuur en Milieu.

Factoren zoals kennis, motieven, persoonlijke omstandigheden en keuzeprocessen zijn belangrijk voor het slagen van beleid. Met De GedragsToets koppelt de Rli gedragskennis en mogelijke beleidskeuzes aan elkaar.

Bron: Raad voor leefbaarheid en infrastructuur