Ch.N.A. (Chantal) Nijkerken-de Haan

foto Ch.N.A. (Chantal) Nijkerken-de Haan
bron: Website VVD.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Gedurende zes jaar VVD-Tweede Kamerlid. In Zuid-Holland geboren, maar woonachtig in Limburg, na ook enkele jaren in de Verenigde Staten te hebben verbleven. Was werkzaam als stafadviseur bij het Academisch Ziekenhuis Maastricht, onder meer voor renovatie van gebouwen. Wethouder in respectievelijk Onderbanken (2010-2012) en Meerssen (2013-2014). Als Kamerlid woordvoerder participatie en sociale zaken (bijstand, Participatiewet, Wajong, kindregelingen, Nabestaandenwet, re-integratie) en voor- en vroegschoolse educatie. Is sinds juli 2021 wethouder in Venray.

VVD
in de periode 2015-2021: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Chantal Natalie Antoinette (Chantal)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rijswijk (Z.H.), 18 september 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2009

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • eigenaar Nijkerken Interim Management & Advies, vanaf 1 juli 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2015 tot 31 maart 2021
  • wethouder (van onder meer sociaal domein, integratie, armoedebeleid, arbeidsmarkt, cultuur, jeugdbeleid, volksgezondheid, leefbaarheid en sport) van Venray, vanaf 21 juli 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter Contactgroep België (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 7 maart 2019 tot 31 maart 2021

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • ambassadeur Hart voor Limburg, vanaf januari 2012
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Veteranen Brunssum

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.