M. (Mohamed) Sini MA

foto M. (Mohamed) Sini MA
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Foto: Lex Draijer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Bedachtzaam Eerste Kamerlid voor de PvdA in de periode december 2016-juni 2019. Was, als geboren Marokkaan en zoon van een gastarbeider, aanvankelijk werkzaam op het gebied van culturele minderheden. Werd in 1998 in Utrecht gemeenteraadslid en bleef dat acht jaar. Was daarna bestuurder in het beroepsonderwijs en strategisch adviseur van de Korpsleiding van de Nationale Politie, een functie die hij onderbrak tijdens zijn Eerste Kamerlidmaatschap. Sprak in de Eerste Kamer hoofdzakelijk over constitutionele zaken, zoals over de intrekking van de Wet raadgevend referendum.

PvdA
in de periode 2016-2019: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Mohamed (Mohamed)

geboorteplaats en -datum
Marrakech (Marokko), 27 juli 1957

2.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • kwartiermaker 'islamopleiding', ministerie van Justitie, van 2005 tot 2006
  • adviseur staf korpsleiding (directie HRM), Nationale Politie, van juni 2013 tot december 2014
  • strategisch adviseur korpsleiding Nationale Politie, van december 2014 tot juli 2015
  • senior strategisch adviseur korpsleiding Nationale Politie, vanaf juli 2015 (tijdens Kamerlidmaatschap op non-actief)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 6 december 2016 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • plv voorzitter/lid Bezwaaradviescommissie Studenten, Politieacademie, vanaf september 2022
  • vicevoorzitter Genootschap van Oud-Senatoren, vanaf september 2022

vorige (2/32)
  • voorzitter Netwerk/Kenniskring Algebra (Marokkaans-Nederlandse hoogopgeleiden), vanaf 2010
  • lid Raad van Advies NTR (NPS, Teleac en RVU), van januari 2014 tot december 2021 (Kamer Educatie/Wetenschap/Geschiedenis)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij woont sinds 1972 in Nederland
  • Zijn vader was eigenaar van een levensmiddelenwinkel in Marokko en daarna arbeider in Nederland

8.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
Ahmet Olgun, "Pakkendrager zonder achterban", NRC Handelsblad, 30 december 2012

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.