J.C. (Joost) Sneller MA

foto J.C. (Joost) Sneller MA
bron: D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Joost Sneller (1982) is sinds 31 oktober 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Hij was directeur van de Mr. Hans van Mierlo Stichting, het wetenschappelijk bureau van D66. Eerder was hij onder meer gemeenteraadslid in Den Haag en politiek secretaris van de D66-fractie in de Tweede Kamer. De heer Sneller was in de periode 2017-2021 financieel woordvoerder. Nu is hij woordvoerder justitie, drugsbeleid, Algemene Zaken, Koninklijk Huis en democratisering. De heer Sneller is voorzitter van de vaste commissie voor de Rijksuitgaven.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Joost Caspar (Joost)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 24 juli 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • technisch adviseur, International IDEA (Institute for Democracy and Electorial Assistance) in Myanmar, van december 2014 tot april 2016
  • directeur Mr. Hans van Mierlo Stichting, wetenschappelijk bureau D66, van 1 april 2016 tot 31 oktober 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 oktober 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • verkenner collegevorming gemeente 's-Gravenhage, van 14 april 2022 tot 12 mei 2022 (samen met Annelien Bredenoord)

afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid werkgroep versterking taken en positie Tweede Kamer (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 8 juli 2021
  • rapporteur Verslaggevingsstelsel en kwaliteit begroting- en verantwoordingsstukken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 23 februari 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/8)
  • Nam met Judith Tielen (VVD) het initiatief voor een in 2022 gehouden tweedaags evenement in de Tweede Kamer over wetenschap en politiek ('Beweren en bewijzen')
  • Diende in 2022 een initiatiefwetsvoorstel in over het vervallen van de bijzondere aanwijzingsbevoegdheid van de minister ten aanzien van het Openbaar Ministerie. Het was vrijwel identiek aan een eerder vervallen voorstel van Maarten Groothuizen uit 2021. (36.125)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Studeerde cum laude af op het Stedelijk Gymnasium
  • Was in de periode oktober 2005 tot januari 2006 onderzoeksassistent van NRC Handelsblad-journalist Marc Chavannes
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.