Drs. W.P.H.J. (René) Peters

foto Drs. W.P.H.J. (René) Peters
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website CDA.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

René Peters (1975) was van 23 maart 2017 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA i. Hij was wethouder zorg en welzijn van Oss en daarvoor schoolbestuurder. De heer Peters was woordvoerder primair en voortgezet onderwijs, jeugdzorg en asiel en migratie. Verder was hij lid van de parlementaire enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening.

CDA
in de periode 2017-2023: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Wilhelmus Petrus Henricus Johannes (René)

geboorteplaats en -datum
Oss, 28 juli 1975

2.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appel)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • lid directie meerwegen scholengroep "Farel College" te Amersfoort/Bunschoten, van november 2009 tot januari 2011
  • eigenaar Peters Onderwijs Advies, van juli 2010 tot april 2011
  • wethouder (van sociale zaken, jeugd en onderwijs, vanaf 2015: zorg, participatie en welzijn) van Oss, van 20 januari 2011 tot 1 januari 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 6 december 2023
  • strategisch adviseur VanMontfoort, vanaf januari 2024

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • voorzitter Stichting Vrienden Ouderenzorg Oss, vanaf 2019 (kleine projecten voor ouderen)
  • voorzitter Raad van Toezicht Socires, vanaf 1 juli 2024

vorige (2/15)
  • columnist "De Regio Sport Courant", van januari 2013 tot oktober 2013
  • lid bestuur Techniek=Troef, van februari 2013 tot 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 februari 2022 tot 6 december 2023
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 23 februari 2022 tot 6 december 2023 (nam in de periode 3 mei-19 oktober 2022 Anne Kuik waar als lid)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (3/4)
  • Bracht in 2020 samen met Jasper van Dijk (CDA) een initiatiefnota uit over het sociaal ontwikkelbedrijf, als gerevitaliseerde sociale werkvoorziening (35.644)
  • Bracht in 2021 een initiatiefnota uit over de formele steunpersoon in de Jeugdwet (35.721)
  • Bracht in 2023 samen met Roelof Bisschop (SGP) een initiatiefnota uit over het vergroten van ouderbetrokkenheid in het onderwijs (36.465)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was in 2007-2009 medeoprichter "Young Executive Netwerk"
 

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.