S.J.F. (Stieneke) van der Graaf LL.M

foto S.J.F. (Stieneke) van der Graaf LL.M
bron: Website Christenunie.nl / Foto: Kjell Schipper 2018
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Stieneke van der Graaf (1984) is sinds 31 oktober 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de CU. Van 26 maart tot 16 juli 2019 werd zij vanwege zwangerschap tijdelijk vervangen. Mevrouw Van der Graaf was Statenlid (fractievoorzitter) in Groningen en juridisch adviseur bij Capital Tool Company, een bedrijf dat zich richt op financiering van kleine en middelgrote bedrijven in o.a. ontwikkelingslanden en opkomende economieën. Eerder liep zij stage bij de Nederlandse vertegenwoordiging bij de mensenrechtenraad van de VN en andere internationale organisaties in Genève en deed zij onderzoek bij Kenniscentrum Europa Decentraal. Mevrouw Van der Graaf is in de Kamer woordvoerster regiobeleid, infrastructuur, mediabeleid, binnenlandse zaken, Koninkrijksrelaties, justitie en veiligheid en Europa.

ChristenUnie
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, kandidaat Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Stieneke Jannieta Femmelien (Stieneke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwartsluis, 7 oktober 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
ChristenUnie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Provinciale Staten van Groningen, van 15 maart 2007 tot 31 oktober 2017
  • juridisch adviseur "Capital Tool Company" te Amsterdam, van 2016 tot 31 oktober 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 oktober 2017 tot 26 maart 2019 (werd tijdelijk vervangen door Nico Drost)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 16 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid vertrouwenscommissie predikant plaatselijke gemeente, vanaf 2015
  • lid bestuur ECPM (European Christian Political Movement), vanaf juni 2013

vorige (2/3)
  • lid commissie rechtsbescherming, provincie Groningen, van maart 2007 tot maart 2015
  • lid bestuur SNN (Samenwerkingsverband Noord-Nederland), van maart 2007 tot april 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter tijdelijke commissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 2020 tot februari 2021 (voorbereiden parlementaire enquëte)
  • ondervoorzitter parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 11 februari 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2018 samen met Attje Kuiken (PvdA), Madeleine van Toorenburg (CDA), Foort van Oosten (VVD) en Kees van der Staaij (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over een wettelijk bestuurlijk verbod op organisaties die een cultuur van wetteloosheid creëren, bevorderen of in stand houden (35.079)
  • Kwam in 2020 met een stappenplan voor een 'drugsvrije samenleving'

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stemde in oktober 2020 bij vergissing vóór een motie-Wilders over forse structurele verhoging van de salarissen van het zorgpersoneel, waardoor de motie met één stem verschil werd aangenomen

uit de privésfeer
Haar moeder was lid van Provinciale Staten van Overijssel (2007-2011)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 10 maart 2020.