Mr. I.J.M. (Ingrid) Michon-Derkzen

foto Mr. I.J.M. (Ingrid) Michon-Derkzen
bron: VVD
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Ingrid Michon-Derkzen (1976) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Michon werkte voor het Rijksvastgoedbedrijf van het ministerie van Binnenlandse Zaken, na eerder verschillende functies op de ministeries van Veiligheid en Justitie en van Infrastructuur en Milieu te hebben bekleed. Tevens was zij tussen 2014 en 2018 lid van de Haagse gemeenteraad. Als Kamerlid houdt mevrouw Michon zich bezig met veiligheid (terrorismebestrijding, politie, Openbaar Ministerie, rampenbestrijding, drugsbeleid). Verder is zij lid van de enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening en voorzitter van de vaste commissie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

VVD
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Ingrid Johanna Maria (Ingrid)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 14 september 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • hoofd directie Luchtvaart, ministerie van Infrastructuur en Mileu, van oktober 2015 tot september 2018
  • hoofd Bureau directeur-generaal van het Rijksvastgoedbedrijf, ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, van september 2018 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid bestuur Stichting Festival Classique, vanaf 1 augustus 2018
  • lid bestuur Ga Den Haag, vanaf 8 oktober 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid parlementaire enquêtecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 1 februari 2022
  • voorzitter vaste commissie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 3 februari 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar ouders hadden een groentenwinkel in Arnhem centrum

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.