S.C. (Suzanne) Kröger MA

foto S.C. (Suzanne) Kröger MA
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Suzanne Kröger (1976) is sinds 27 oktober 2021 Tweede Kamerlid. Eerder was zij dat van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021. Tot 27 oktober 2023 was zij lid van de GroenLinks-fractie en sindsdien van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks-PvdA i. Mevrouw Kröger was programmadirecteur bij Greenpeace Nederland en lange tijd actievoerder bij Greenpeace tegen ontbossing en voor verduurzaming. Daarnaast werkte zij na een aardbevingsramp bij de wederopbouw in Kashmir. Mevrouw Kröger is als Kamerlid woordvoerder klimaat en energie.

GroenLinks, GL-PvdA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Suzanne Caroline (Suzanne)

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 6 juni 1976

2.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

lid tussentijds gevormde fractie(s)
lid fractie-GroenLinks-PvdA (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 27 oktober 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • project-medewerker "Aarde-Werk", van 2002 tot 2005
  • lid redactie Amsterdam, "Lokaal Mondiaal", van 2002 tot 2004
  • projectcoördinator hulpprogramma Kashmir, CEE (Center for Environment Education) India, van 2005 tot 2006 (hulp en herbouw scholen na aardbeving)
  • campaigner Greenpeace Nederland, van 2006 tot 2008
  • team- en campagneleider a.i. bossen en duurzame landbouw, Greenpeace Nederland, 2009
  • Global Palm Oil coordinator, Greenpeace, van 2011 tot 2014
  • team- en campagneleider a.i. bossen en duurzame landbouw, Greenpeace Nederland, 2012
  • internationaal projectleider Greenpeace, van mei 2014 tot september 2016
  • programmadirecteur Greenpeace Nederland, van september 2016 tot november 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 27 oktober 2021

4.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • Barlaeus Gymnasium te Amsterdam, van 1988 tot 1994

hoger beroepsonderwijs
  • Undergraduate Linfield Liberal Arts College (Oregon, VS)

academische studie
  • politicologie (MA): milieufilosofie en sociale bewegingen, Universiteit van Amsterdam

5.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was tot 2023 woordvoerder klimaat en milieu, openbaar vervoer, luchtvaart en luchtkwaliteit.
  • Bracht in 2019 de initiatiefnota 'Luchtvaart op de rails' uit (35.266)
  • Bracht in 2020 samen met Jesse Klaver een initiatiefnota uit over de tijdelijke testsamenleving (35.653)
  • Diende in 2022 een initiatiefwetsvoorstel in over het opnemen van een verbod op nachtvluchten in de Wet luchtvaart (36.056)

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zij woonde enige tijd in Indonesië
  • Woont in Amsterdam-Noord
  • In 2002–2005 mede-oprichter van Stichting Minitiatief
  • In 2012 medeoprichter en bestuurslid van Stichting Fijn Zonneplein

woonplaats(en)/adres(sen)
Amsterdam

verenigingen, sociëteiten, genootschappen etc.
lid Vereniging Fijn Zonneplein, vanaf 2014

hobby's
  • reizen
  • wandelen in de natuur
  • yoga en hardlopen
  • lezen

7.

Familie/gezin

kinderen
3 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.