S.H. (Sylvana) Simons

foto S.H. (Sylvana) Simons
bron: Website bij1.org
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Sylvana Simons (1971) is sinds 31 maart 2021 Tweede Kamerlid. Zij is als eenling voorzitter van de Tweede Kamerfractie van BIJ1. Zij richtte in december 2016 de partij Artikel 1 op. De partij heet sinds oktober 2017 BIJ1. Eerder was zij aangesloten bij DENK. Sylvana Simons was eerder danseres, vj bij TMF en presentatrice van televisie- en radioprogramma's bij SBS, RTL en de NPS. Behalve lifestijl-coach is zij nu antiracismestrijdster. In maart 2018 werd zij gekozen tot raadslid in Amsterdam, wat ze tot november 2020 bleef.

BIJ1
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Sylvana Hildegard (Sylvana)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Paramaribo (Suriname), 31 januari 1971

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • DENK, van 18 mei 2016 tot december 2016
  • Artikel 1, van december 2016 tot juli 2017 (naam gewijzigd in BIJ1)
  • BIJ1, vanaf 29 oktober 2017

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/17)

  • life & performance coach
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 29 maart 2018 tot 1 november 2020
  • fractievoorzitter BIJ1, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 18 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • columniste Veronica Magazine, van 2000 tot 2002
  • gasthoofdredacteur maandblad "ParaVisie", juni 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid tijdelijke commissie Fraudebeleid en Dienstverlening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 7 juli 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/5)
  • Ontwerpt zelf kleding
  • Zij verliet op 15-jarige leeftijd het ouderlijk huis
  • Haar moeder was leidinggevende op het kantoor van een fabriek

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.