Dr. S.M.G. (Sven) Koopmans

foto Dr. S.M.G. (Sven) Koopmans
bron: Website VVD.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Diplomaat en jurist, die vier jaar Tweede Kamerlid voor de VVD was. Was in de periode 2017-2021 eerst woordvoerder constitutionele zaken en later buitenlands beleid en voorts voorzitter van de commissie voor de verzoekschriften en burgerinitiatieven. Gepromoveerd in internationaal recht aan de Universiteit van Oxford en advocaat bij Clifford Chance in Amsterdam. Was daarna voor de Verenigde Naties en de Europese Unie onder andere betrokken bij vredesonderhandelingen in Darfur, Kosovo, Mali en Syrië. Keerde in 2021 niet terug op de kandidatenlijst en werd kort na zijn vertrek als Kamerlid speciaal VN-gezant voor het vredesproces in het Midden-Oosten.

VVD
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Sven Michael George (Sven)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 20 juni 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2007

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • senior mediation expert bij de speciale VN-gezant voor Syrië, van 2015 tot 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021
  • speciaal VN-gezant voor het vredesproces in het Midden-Oosten, vanaf 1 mei 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • testamentair executeur, vanaf 2007
  • lid NAVO-assemblee, vanaf april 2019

vorige (2/5)
  • lid Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa, tot 2019
  • visiting associate professor Universiteit Leiden, van 2016 tot 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter Contactgroep Frankrijk (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 15 december 2017 tot 31 maart 2021
  • voorzitter commissie voor de Verzoekschriften en Burgerinitiatieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 juni 2018 tot 31 maart 2021

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Hield zich tot september 2018 bezig met grondwet, kiesrecht, partijwezen, adoptie, verdragen, burgerlijk recht, auteursrecht, kansspelen, privaatrecht, vrijheid van meningsuiting en privacy
  • Nam in 2018 de medeverdediging (met Martijn van Helvert, CDA), van Han ten Broeke over van een initiatiefwetsvoorstel inzake het toelaten van gewapende particuliere beveiligers op de koopvaardij. Het voorstel werd in 2019 aangenomen. (34.558)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Woonde in Aix-en-Provence, New York, Oxford, Boston, Nicosia, Pristina, Khartoem, Brussel, Genève en opnieuw in New York

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 16 februari 2021.