E. (Emiel) van Dijk

foto E. (Emiel) van Dijk
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Emiel van Dijk (1985) is sinds 12 december 2018 lid van de PVV-Tweede Kamerfractie. Eerder verving hij van 3 april tot 20 juli 2018 in die fractie Gabriëlle Popken, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof. Hij was medewerker van de PVV-fractie in het Europees Parlement en woont in Gilze.

PVV
in de periode 2018: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam (roepnaam)

Emiel (Emiel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 maart 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • medewerker PVV Europees Parlement, van 2011 tot april 2018 (medewerker van Lucas Hartong en vanaf 2014 van Vicky Maeijer)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 april 2018 tot 20 juli 2018 (vervangt tijdelijk Gabriëlle Popken)
  • medewerker PVV Tweede Kamer der Staten-Generaal, van juli 2018 tot 12 december 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 12 december 2018

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 3 april tot 20 juli 2018 Gabriëlle Popken als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, maart 2011 (geweigerd vanwege full-time baan)
 

6.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.