Drs. R. (Roel) Wever

foto Drs. R. (Roel) Wever
bron: Website VVD.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Roel Wever (1962) is sinds september 2020 burgemeester van Heerlen. Van 11 september 2018 tot 16 oktober 2019 was hij Eerste Kamerlid voor de VVD. De heer Wever was bestuurskundige en directeur Public Spirit/BMC en daarvoor directeur Parkstad Limburg en interim directeur-secretaris van de Stadsregio Nijmegen-Arnhem. Als Eerste Kamerlid was hij woordvoerder financiën en verder hield hij zich onder meer bezig met Koninkrijksrelaties, financiën, sociale zaken en werkgelegenheid en binnenlandse zaken. De heer Wever was tevens secretaris van de VVD-Eerste Kamerfractie.

VVD
in de periode 2018-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam (roepnaam)

(Roel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 30 juni 1962

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • interim secretaris-directeur Stadsregio KAN (Knoopunt Arnhem-Nijmegen), van 15 maart 2012 tot 2015
  • directeur Public Spirit/BMC, van april 2017 tot september 2020
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 september 2018 tot 16 oktober 2020
  • burgemeester van Heerlen, vanaf 28 september 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • voorzitter Raad van Toezicht XONAR, vanaf mei 2015
  • fractiesecretaris VVD Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 2019 tot 16 oktober 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorziter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 juni 2019 tot 16 oktober 2020

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2010 door de vertrouwenscommissie als eerste voorgedragen voor het burgemeesterschap van Heerlen. De raad gaaf echter de voorkeur aan Paul Depla (PvdA).

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.