Drs. N.J.F. (Nicki) Pouw-Verweij

foto Drs. N.J.F. (Nicki) Pouw-Verweij
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Nicki Pouw (1991) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van JA21. Zij was van 11 juni 2019 tot 31 maart 2021 lid van de Eerste Kamer. Tot 30 november 2020 maakte zij daar deel uit van de FVD-fractie, daarna van de Fractie-Van Pareren (sinds 15 februari 2021 Fractie-Nanninga). Tussen en 24 juli en 13 november 2019 was mevrouw Pouw tijdelijk geen lid vanwege zwangerschap en werd zij vervangen. Mevrouw Pouw is bij VUmc bezig met een promotieonderzoek reumatologie. Eerder was zij werkzaam in de thuiszorg en in ziekenhuizen. Sinds maart 2019 zit mevrouw Pouw in Provinciale Staten van Utrecht. Als Tweede Kamerlid houdt zij zich vooral bezig met onderwijs, cultuur en wetenschap, volksgezondheid, welzijn en sport en sociale zaken en werkgelegenheid.

FVD, Fractie-Van Pareren (ex-FVD), Fractie-Nanninga (ex-FVD), JA21
in de periode 2019-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Nicki Janna Francisca (Nicki)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
IJsselstein (Utr.), 21 mei 1991

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot 26 november 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), vanaf 18 december 2020

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • Fractie-Van Pareren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 30 november 2020 tot 15 februari 2021
  • Fractie-Nanninga (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 15 februari 2021 tot 31 maart 2021

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • promotieonderzoek reumatologie, VU Medisch Centrum te Amsterdam, vanaf 1 mei 2015
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, vanaf 28 maart 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 2019 tot 24 juli 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 november 2019 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet in de periode 10 september tot 13 november 2019 tijdelijk vervangen door O.J. Hermans

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • student-assistent VUmc, van mei 2015 tot december 2015

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.