Drs. K. (Kelly) Regterschot

foto Drs. K. (Kelly) Regterschot
bron: tweedekamer.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Zuid-Limburgse sociaalgeograaf, die enige tijd deel uitmaakte van de VVD-Tweede Kamerfractie was, eerst als tijdelijke vervanger en daarna anderhalf jaar als lid. Zij was daarvoor beleidsadviseur en projectmanager bij de gemeente Den Haag, programmamanager wijkontwikkelingsplan in Roermond, wethouder van Landgraaf en directeur van IBA Parkstad. Als Kamerlid hield zij zich met name bezig met ruimtelijke ordening, Omgevingswet, Crisis- en herstelwet, arbeidsmarktbeleid zorg en jeugd, beroepen in de zorg, maatschappelijke opvang en maatschappelijk diensttijd. In 2021 koos zij ervoor niet terug te keren in de Tweede Kamer, omdat zij zich meer bestuurder voelde.

VVD
in de periode 2019-2021: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam (roepnaam)

Kelly (Kelly)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 22 februari 1975

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), 2001

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • directeur IBA (Internationale Bauaustellung) Parkstad, van maart 2017 tot maart 2019
  • kwartiermaker 'Filmhuis De Spiegel' in Heerlen, van april 2019 tot juli 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 juni 2019 tot 31 maart 2021

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving van 25 juni tot 3 juli 2019 op grond van artikel X van de Kieswet Bente Becker

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid bestuur Filmhuis "De Spiegel", vanaf 13 september 2019
  • lid adviescommissie Branding Limburg voor de provincie Limburg, vanaf 10 november 2020

vorige (2/5)
  • voorzitter bestuur poppodium De Nieuwe Nor in Heerlen, tot 2017
  • eigenaar Bureau 75, van 2017 tot 1 januari 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in 2021 nummer 35 op de VVD-kandidatenlijst en werd daarmee eerste opvolger. Zag in september 2021 echter af van een hernieuwd Tweede Kamerlidmaatschap.

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, september 2021 (zag zichzelf meer als bestuurder)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 28 januari 2020.