Drs. B.M.G. (Bart) Smals

foto Drs. B.M.G. (Bart) Smals
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Bart Smals (1970) is sinds 3 juli 2019 lid van de VVD-Tweede Kamerfractie. Tot 13 oktober 2019 verving hij Bente Becker, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was en daarna werd hij op 15 oktober definitief Tweede Kamerlid. De heer Smals was raadslid en fractievoorzitter in de gemeenteraad van Delft en eigenaar van een apotheek in 's-Gravenzande. Hij houdt zich als Kamerlid bezig met arbeidsmarkt (discriminatie), arbeidsomstandigheden, middelbaar beroepsonderwijs en groen onderwijs.

VVD
in de periode 2019-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornamen (roepnaam)

Bart Max Geert (Bart)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Breda, 5 april 1970

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2008

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • directeiur/eigenaar apotheek, "Apotheek De Klipper"/Smals Farmacie BV te 's-Gravenzande, vanaf juli 2000
  • lid gemeenteraad van Delft, van 11 maart 2014 tot 27 september 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juli 2019 tot 13 oktober 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 15 oktober 2019

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving van 3 juli tot 13 oktober 2019 op grond van artikel X van de Kieswet Bente Becker

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Ledenraad zorgverzekeraar DSW, vanaf januari 2015

vorige (2/4)
  • vicevoorzitter KNMP (Koninklijke Nederlandse Maatschappij Pharmacie), van januari 2013 tot december 2013
  • lid beleggingscommissie Stichting Pensioenfonds Medewerkers Apotheken, van december 2008 tot december 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.