W. (Wieke) Paulusma

foto W. (Wieke) Paulusma
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: W. (Wieke) Paulusma
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Wieke Paulusma (1978) is sinds 15 april 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Zij was gemeenteraadslid in Groningen. Mevrouw Paulusma is opgeleid als verpleegkundige en was werkzaam in de zorgsector. Zij is als Kamerlid woordvoerster zorg, medische ethiek en emancipatie van de D66-fractie. Voorts is zij lid van het Presidium.

D66
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
(Wieke)

geboorteplaats en -datum
Emmen, 5 december 1978

2.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • directeur MAD Multimedia, van 2007 tot 2010
  • wijkverpleegkundige en verpleegkundig specialist, Thuiszorg Groningen, van 2003 tot 2007
  • leidinggevende Thuiszorg Icare, Rayon Zuid-west Drenthe, van 2011 tot maart 2013
  • eigenaar PuraVida, van maart 2013 tot maart 2021
  • lid managementteam, Universitair Medisch Centrum Groningen, van juli 2013 tot januari 2016
  • lid gemeenteraad van Groningen, van 27 maart 2014 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 15 april 2021

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • lid Els Borst Netwerk
  • fractiesecretaris D66 Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 november 2023

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Stichting Lutje Geluk, vanaf 1 januari 2018
  • voorzitter bestuur Internationaal Filmfestival Assen, Vrouw & Film, vanaf 1 maart 2019

vorige
  • lid ouderraad, Borgmanschool, vanaf 2013
  • vrijwilliger Rode Kruis, Welkomstwinkel Groningen, vanaf 2016
  • lid bestuur VNG
  • projectleider UMCG/OZG

afgeleide functies, presidia etc.
  • rapporteur EU farmaceutische strategie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 4 juni 2021 (met Julian Bushoff, PvdA en Judith Tielen, VVD)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 9 februari 2022 tot 7 september 2023
  • rapporteur Europese ruimte voor gezondheidsgegevens (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 2022 (samen met Judith Tielen, VVD en Joba van den Berg, CDA)
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 7 september 2023
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 19 december 2023

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • atheneum, "Hondsrug College " te Emmen, van 1991 tot 1997

hoger beroepsonderwijs
  • HBO-Verpleegkunde, Academie voor Verpleegkunde Groningen, van 1999 tot 2003
  • verpleegkundig specialist, Hogeschool Utrecht, van 2005 tot 2007

cursussen
  • NLP (neuro-linguistisch programmeren), vanaf 2014, opmerking: Master
  • debattraining, D66 Den Haag, vanaf 2014
  • masterclass politiek & bestuur 1&2, D66 Groningen, vanaf 2014

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de periode 2021-2023 bezig met curatieve zorg, coronabeleid en geneesmiddelenbeleid

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd als gevolg van een coronabesmetting ruim twee weken later beëdigd dan de andere nieuwe Kamerleden.

overige onderscheidingen en prijzen
Innovation in Politics Award 2019- categorie Democratie, vanaf december 2019

9.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
2 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.