A.H.J. (Daan) de Kort

foto A.H.J. (Daan) de Kort
bron: VVD
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Daan de Kort (1992) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Hij was wethouder economie en bedrijvigheid, publieke dienstverlening, sport, arbeidsmarkt en onderwijs van de gemeente Veldhoven. Verder is hij ambassadeur van het Oogfonds. De heer De Kort houdt zich als Tweede Kamerlid onder meer bezig met interbestuurlijke verhoudingen, financiën decentrale overheden, gemeentelijke herindeling, openbaarheid van bestuur, arbeidsvoorwaarden collectieve sector en rechtspositie politieke ambtsdragers en voorts met Participatiewet, Wajong, re-integratie en bijstand.

VVD
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam (roepnaam)

(Daan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Veldhoven, 15 juli 1992

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • mede-eigenaar "Trots op Veldhoven Media", van maart 2016 tot maart 2018 (medeoprichter)
  • wethouder (van economie en bedrijvigheid, publieke dienstverlening, sport, arbeidsmarkt en onderwijs) van Veldhoven, van 14 mei 2018 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • lid algemeen bestuur Gemeenschappelijke regeling Werkvoorzieningschap Regio Eindhoven, vanaf juni 2018
  • interviewer en host podcast Eyeopener, vanaf oktober 2020

vorige (2/5)
  • lid Rekenkamercommissie, gemeente Veldhoven, van maart 2014 tot maart 2018
  • columnist Uitgeverij "De Uitstraling", van oktober 2015 tot juni 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Oogfonds, vanaf 2009

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.