J.J. (Jan) Klink

foto J.J. (Jan) Klink
bron: Website VVD.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jan Klink (1985) is sins 2 juni 2021 lid van de VVD-Tweede Kamerfractie. Tot 7 september 2021 verving hij tijdelijk Bas van 't Wout. Hij was wethouder van de gemeente Wijdemeren. Eerder was hij werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken en beleidsadviseur van toenmalig Tweede Kamerlid Janneke Snijder-Hazelhoff. Als Kamerlid houdt hij zich vooral bezig met buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking.

VVD
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Voornaam (roepnaam)

(Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wittewierum (gem. Ten Boer), 18 februari 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid gemeenteraad van Wijdemeren, van maart 2018 tot 9 mei 2018
  • wethouder (van onder meer financiën, economische zaken, onderwijs, Omgevingswet) van Wijdemeren, van 9 mei 2018 tot 2 juni 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 2 juni 2021

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 2 juni tot en met 7 september 2021 Bas van 't Wout als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • eigenaar "De Ossekamp", vanaf 1 maart 2016 (paardenstalling)
  • voorzitter Regiegroep Talent Primair, vanaf 1 mei 2018

vorige (2/4)
  • lid audit commissie, gemeente Wijdemeren, van oktober 2016 tot november 2017
  • lkid bestuur BSWW (Belastingsamenwerking Stichtse Vecht, Weesp, Wijdemeren), van 1 november 2019 tot 1 februari 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.