BBB levert: Tijdelijke stop gezinshereniging asielzoekers
Gepubliceerd op: 27-05-2025
Van der Plas en Van Zanten: “Huidige instroom is te hoog om verantwoord op te vangen”
De Tweede Kamer heeft vandaag een motie van BBB-Kamerlid Claudia van Zanten aangenomen waarin minister Faber (PVV) wordt verzocht de mogelijkheden te onderzoeken voor een tijdelijke algehele stop op gezinshereniging van asielzoekers. De maatregel moet bijdragen aan het verlichten van de druk op de opvang en samenleving, met name in Ter Apel.
Van Zanten: “De huidige instroom is te hoog om verantwoord op te vangen. Een tijdelijke pas op de plaats bij gezinshereniging biedt ruimte om orde op zaken te stellen. Tegelijkertijd blijft Nederland bescherming bieden aan mensen die individueel in direct gevaar verkeren.” De motie sluit aan bij vergelijkbare stappen die in Oostenrijk en Duitsland worden overwogen.
Grenzen stellen
BBB wil dat Nederland het recht behoudt zelf grenzen te stellen. Van Zanten: “We kunnen niet iedereen opvangen. Daar hebben we de ruimte en middelen niet voor.” Minderheden zoals christenen, jezidi’s en LHBTI’ers kunnen ook bij een tijdelijke stop nog steeds op individuele gronden asiel aanvragen. “We kiezen voor bescherming van wie dat echt nodig heeft, niet voor een open deur voor complete gezinnen terwijl de opvang uit zijn voegen barst,” zegt Van Zanten.
Lagere instroom
De partij wil structureel inzetten op lagere instroom, strengere eisen voor inburgering en geen plek voor criminele asielzoekers. BBB-partijleider Caroline van der Plas reageerde dinsdagochtend - nog vóór de stemmingen - op vragen over de asielvoorstellen uit het tienpuntenplan van PVV-leider Geert Wilders. “Er staan een paar dingen in waar wij al moties op hebben ingediend, zoals de gezinshereniging. Als mevrouw Faber van ‘ontraden’ ‘oordeel Kamer’ maakt, dan hebben we dat dus al geregeld,” aldus Van der Plas.
Die motie is vandaag aangenomen.
Foto Header: John Beckmann/ANP