P. (Peter) Schalk

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto P. (Peter) Schalk
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website sgp.nl / Cees van der Wal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Peter Schalk (1961) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor de SGP i. Tevens is hij fractievoorzitter. De heer Schalk was vijfentwintig jaar bestuurder (Raad van Bestuur) van de Reformatorisch Maatschappelijke Unie, een belangenorganisatie voor werknemers, werkgevers en zelfstandigen die Bijbelse principes als uitgangspunt voor haar activiteiten heeft. Daarvoor werkte hij in het onderwijs.

SGP
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
(Peter)

geboorteplaats en -datum
Nieuw-Vennep (gem. Haarlemmermeer), 7 juni 1961, opmerking: Nieuw-Vennep, zeer waarschijnlijk

2.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (6/8)

  • directeur Prot.Chr. basisschool "De Wegwijzer" te Berkenwoude, van 1987 tot 1994
  • directeur RMU (Reformatorisch Maatschappelijke Unie), van september 1994 tot 2008
  • bestuurder (Raad van Bestuur) RMU (Reformatorisch Maatschappelijke Unie), van 2008 tot januari 2020
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015
  • fractievoorzitter SGP Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015
  • zelfstandig adviseur "Met Tact", vanaf 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • lid deputaatschap Zending, Gereformeerde Gemeenten, vanaf 1 maart 2022
  • lid Raad van Toezicht Christelijke Hogeschool Ede, vanaf 1 januari 2023

vorige (2/13)
  • informateur collegevorming gemeente Ede, maart 2018
  • lid Spiegelgroep Adviseur "Met Tact", van oktober 2020 tot 1 januari 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 juni 2015 tot 13 juni 2023
  • lid College van fractievoorzitters (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 13 juni 2023

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.