Een Krankzinnig avontuur. Politieke, culturele en literaire beschouwingen van Hans van Mierlo, Amsterdam
datum | 9 maart 2012 14:00 - 16:00 |
---|---|
plaats | Amsterdam |
locatie | Spui 25-27 1012 WX ![]() |
aanwezigen | E.C. (Ernst) Bakker i, A. (Alexander) Pechtold i, G.M.M.L. (Guy) Verhofstadt i e.a. |
organisatie | SPUI25 |
Hans van Mierlo was de meest vernieuwende Nederlandse politicus van de tweede helft van de afgelopen eeuw. Op cruciale momenten heeft hij zijn stem verheven, tégen verzuiling en de betonnen macht, vóór directere vormen van democratie. Zijn betekenis voor de Nederlandse politiek kan moeilijk worden overschat. Hij voelde als geen ander aan wat er mis was met onze democratie en wist kernachtig te verwoorden wat ter discussie gesteld moest worden: ‘De vanzelfsprekendheid van de macht en het ontbreken van het zelfreinigend vermogen van diezelfde macht.’
Zijn werk - redevoeringen, voordrachten en spraakmakende essays - wordt gekenmerkt door een heldere, laconieke toon, door humor en eruditie, door een uniek gevoel voor de tijdgeest, door een passie voor duidelijke taal, voor authenticiteit, voor transparantie van politiek en democratie. Alle reden om zijn belangrijkste geschriften bijeen te brengen in een fors boek. Ernst Bakker, Edmond Hofland, Annath Koster, Lennart van der Meulen en Carla Pauw maakten de selectie. Dit indrukwekkende boek verschijnt twee jaar na zijn overlijden.
De boekpresentatie vindt plaats tijdens een bijeenkomst in de Singelkerk, Singel 452 te Amsterdam. Europarlementariër Guy Verhofstadt, fractievoorzitter Alexander Pechtold en uitgever Robbert Ammerlaan zullen spreken.
Aanmelden
Toegang tot de activiteiten van SPUI25 is gratis. U dient zich wel van tevoren in te schrijven via onderstaande link AANMELDEN.
Let op! Deze presentatie vindt niet plaats bij SPUI25, maar in de Singelkerk, Singel 452.
VerwijzingenAANMELDEN
Locatie
1012 WX Amsterdam
Bron: Organisatie Spui25